2013.05.06.
Hála a sikeres Családi napnak, a rengeteg pozitív visszajelzés és boldog gyermekek látványa újra feltöltött energiával, így könnyedén kezdtem a hetet fővárosi ügyeim intézésével. Ma a parlamentben fontos tárgyalást folytattam Horváth László miniszterelnöki megbízottal (aki a nemzeti lovas program végrehajtásáért felelős) a mezőhegyesi ménes jövőjéről. Meggyőződésem, hogy a több mint két évszázados történelemre visszatekintő ménes hatalmas kincse nemcsak térségnek, hanem az egész országnak. Fontos, hogy a Kincsem Nemzeti Lovas Program megvalósításának szerves részese legyen a térség, és megtörténjen az ágazatot érintő képzés átalakítása, és a lovas szabadidő eltöltés népszerűsítése. Úgy gondolom, hogy a térség turisztikai versenyképességét nagyban növeli a világszínvonalú lovaskultúra, amelyet mindenképpen ki kell használni.
2013.05.07.
A parlamentben ma az önkormányzati segélyekről szóló törvényjavaslatot tárgyaltuk. A törvényjavaslat célja, a kiszolgáltatott helyzetben lévők megsegítése. Amikor a létfenntartás veszélybe kerül, sokszor az önkormányzatnak kell segítő kezet nyújtania, ezért úgy gondolom, hogy a rászorultságról való döntést meghozni helyben lehet, hiszen az emberek ismerik egymás gondjait. A segélyek szétosztásának átláthatóbbnak és egyszerűbbnek kell lennie, csak így teremthető meg a térség lakosai számára a szociális biztonság. Meggyőződésem, hogy szocialista kormányok által kialakított hibás segélyezési rendszer megújítása beváltja a hozzá fűzött reményeket. Egy biztos, senki nem marad az út szélén, de nem is lesz senki tétlenségre ösztönözve, mert ez rossz szocialista gyakorlat, amin változtatni kell.**
*2013.05.08.*
Lassan a termelők végeznek a dinnye vetésével és ültetésével. Szerencsére ma Magyarországon a dinnyetermelés a mezőgazdaságnak egy jól működő ágazata, amely országosan 15 ezer család számára nyújt megélhetést, ebből Békés megyében mintegy 9000-nek. Jó hír, hogy idén 10%-al nőtt a dinnye vetésterülete. A hazai fogyasztók mindenképpen jól fognak járni, hiszen igazolt származású, minőségi gyümölcsöt tehetnek majd az asztalra. De a térség termelői is profitálni fognak, hiszen a jó termés biztosan el fog kelni nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi piacon is. Nem szabad azonban hagyni, hogy a kétes eredetű és rossz minőségű termékek elárasszák az országot, ez ellen a döntéshozóknak korlátozó intézkedéseket kell tenniük. A térségi termelőket és az ország fogyasztóit tehát mindenképpen meg kell védeni az illegális behozataltól, amely nem kevés erőforrást felemészt ugyan, de sokszorosan megtérül. Jómagam személyesen igyekszem ellenőrizni a folyamatokat, hogy minden a törvénynek megfelelően történjen, hogy senki ne verhesse át a dinnyevásárlókat, és senki ne károsíthassa meg a térségi termelőket.
*2013.05.09.*
Meggyőződésem, hogy napjainkban a gazdasági fejlődés nem történhet államközi együttműködés nélkül, tehát az Európai Unió létjogosultságát nem lehet vitatni. Viszont azzal nem értek egyet, hogy az Unió gyakran túllépi azokat a hatásköreit, amelyek eredetileg az európai értékeken kellene, hogy alapuljanak. Az európai balliberális közösség jelentése bírálja a magyar kormányzat elért eredményeit, a magyar alkotmányosságot, és a magyar emberek érdekeinek érvényesülését a nagyvállalatokkal szemben. Érthetetlen, hogy az Unió balliberális része, hogyan érezheti magát feljogosítva arra, hogy bírálja a magyar közösség viszonyait. Egyáltalán lehet-e valós képe az 1500 kilométer távolságból magyarázó balliberális bürokratáknak arról, hogy hogyan élünk például mi itt a dél-békési kistérségben? Csak arra kérem őket, hogy munkánk és eredményeink alapján ítéljenek meg minket, ne önös politikai érdekből, és valótlanságokra alapozva.
*2013.05.10.*
Ma olvastam egy felmérést, amely szerint a Békés megyében élők aggodalmaskodnak a legtöbbet. Meglátásom szerint nem érdemes ezt a gazdasági fejlettséggel, az életszínvonal mértékével, vagy a nyugati világtól való távolsággal magyarázni. Ma az ország egészére jellemző az általános aggodalom, és az általános bizonytalanság érzése. Ennek elsősorban az az oka, hogy a rendszerváltást követően nem alakultak ki azok a társadalmi-politikai-gazdasági mechanizmusok, amelyek kialakítanák az emberben a magabiztosság érzetét. Én azt tapasztalom itt térségben, hogy a nyolc éven át tartó szocialista kormányzat megsemmisítette az emberek önbecsülését, elvette az önbizalmukat, ezért nem képesek kiegyensúlyozottan élni, és az aggódás folyamatosan jelen van életükben. A felelős politikusok feladata ezért most az, hogy visszaadja az emberek méltóságát és az önmagukba vetett hitet. Ehhez meg kell érteni a mindennapok problémáit, amivel kénytelenek szembesülni, és hathatós választ kell azokra találni.
*2013.05.11.*
Meglepő, hogy tegnap Varga Zoltán a békéscsabai Fidesz iroda előtti balliberális tüntetésen nem csak ostobaságot beszélt, hanem volt egy rövid, de nagyon is igaz félmondata, miszerint a szocialistáknak közelebb kell kerülni az emberekhez, és az ő problémáikhoz. Ezúton is szeretnék gratulálni a korszakalkotó felismeréshez, így 12 évnyi gyötrelmes kormányzás után nem kis teljesítmény ez a szocialistákról. Most, hogy megvan a felismerés, biztosan kelleni fog újabb 25 év a módszer megtalálásához hogy, hogyan is tegyék mindezt, hiszen a kommunistáknak nagyon új lehet mindez. Nem az én feladatom ezt a lassú folyamatot tippekkel elősegíteni, de annyit mondhatok, hogy a szocialistáknak túl kellene lépniük az ősi kommunista időkből átörökített képmutató magatartáson és a cinizmuson, amelyet — teljesen jogosan – nem tolerálnak az emberek. Legalábbis Dél-Békésben biztos nem.
*2013.05.12.*
Már csak a román határhoz való közelségünk miatt sem engedhetjük meg magunknak, hogy nem ápoljuk a román-magyar kapcsolatokat, ezért a hétvégén tárgyaltam Traian Basescu román államelnök úrral. Dél-Békés képviseletében szívesen vállalok diplomáciai feladatot, egyrészt mert mindig megtisztelő elismert külföldi politikusokkal találkozni, de ami fontosabb, hogy kötelességemnek érzem nemzetközi szinten is képviselni a térség érdekeit. Nem mellesleg, a dél-békési vállalkozók pozíciójának erősítése hálás feladat, hiszen az itt élők olyan határokon átívelő beruházásokban gondolkoznak, amelyek igazán érdekes ötleteken alapulnak. A hazaiak napelem-parkokat és vízerőműveket építenének Romániában, de ezt nem könnyű a nemzetközi bürokrácián keresztül engedélyeztetni. Én a mielőbbi siker érdekében szenátorokkal és megyegyűlési elnökökkel fixáltam időpontokat, remélem eredményesen tudok a továbbiakban lobbizni.