*2013.05.13.*
Nem kedvelem azokat a parlamenti ülésnapokat, amikor nem az igazán lényeges dolgokról van szó, hanem üres vitákat kell folytatnunk. A szocialisták ma azzal támadtak minket, hogy politikai alapon hozunk döntéseket, és erről hazudunk is. Érdekes ezt pont a balliberálisok szájából hallani, akik nem is olyan régen erkölcsi válságba taszították a társadalmat, és hazugságaikkal megmérgezték a politikát. Úgy gondolom, hogy az ország házában erkölcsi kérdésekről a szocialistákkal nem érdemes vitázni, mert csak elveszi az időt az érdemi ügyektől. Ezért az ilyen szoci felszólalások nem minket, politikusokat bántanak, hanem például azokat a dél-békési polgárokat, akik ügyeinek tárgyalására nem jut idő a jellemző balliberális időfecsérlés miatt.
*2013.05.14.*
Sajnos Békés megyét rendkívül súlyosan érinti az elvándorlás problémája. Számos fiatal kezdi meg máshol a tanulmányait, és azt befejezvén sem tér ide vissza. Mások jobb munkalehetőségek, vagy nagyobb fizetés reményében hagyja el a térséget. Szomorú, hogy a fiatalok számára nem tudott vonzó területté válni az agrárium, annak ellenére sem, hogy a mezőgazdaság biztos megélhetést jelent sokak számára. A Gyurcsány-Bajnai kormányzat tudatosan sorvasztotta el a mezőgazdaságot és ezzel együtt a fiatalok vállalkozó kedvét a szektorban. A térségnek azonban szüksége van a fiatal nemzedékre, ezért támogatni kell a fiatalok földhöz jutását. Úgy gondolom, a földhaszonbérlet intézménye elősegíti a fiatalok földszerzését, és ily módon Dél-Békés gazdaságának tovább erősítését. Szerencsére már egyre több fiatal gazdával találkozom a térségben, akik hosszútávon itt terveznek családot alapítani.
*2013.05.15.*
A mai napon vállalkozásfejlesztési tanácsokat adtam feltörekvő dél-békési vállalkozóknak. A térség mozgatórugói a sikeres vállalkozások, nélkülük elképzelhetetlen a gazdasági fejlődés Dél-Békésben. Szerencsére szép számmal vannak nyereséges vállalkozásaink: Békés megyében 1000 lakosra 184 vállalkozás jut, amely az országos számnál is magasabb. Ezen vállalkozások elsősorban kereskedelemmel, iparral, mezőgazdasággal és ingatlanügyletekkel foglalkoznak. Az én feladatom, és általában a politikusok feladata az, hogy javítsuk a vállalkozások helyzetét azzal, hogy kedvező működési feltételeket alakítunk ki számukra. A vállalkozói környezet jobbá tétele hosszútávon pozitív módon befolyásolja a foglalkoztatást, és csak ezáltal válik kezelhetővé a szocialista kormányzás alatt felduzzadt munkanélküliség. Örömmel látom, hogy egyre több a hozzáértő cégvezető Dél-Békésben, akik szakértő módon irányítják vállalkozásaikat, és ezzel nem csak saját maguk, de számos munkavállaló megélhetését biztosítják.
*2013.05.16.*
Jó hír, hogy a legfrissebb adatok szerint a magyar gazdaság vártnál jobban teljesít az első negyedévben, ezért a nagy európai közgazdászok is megelőlegezték az ez évre szóló előrejelzések javítását. Ez azt jelenti, hogy nem a pesszimista jóslatok igazolódtak be, miszerint csökkenne a magyar gazdaság teljesítménye, hanem éppen ellenkezőleg: tartós növekedés várható. Dél-Békés is kiveszi a részét az nemzetgazdaság javulásából, az utóbbi pár év során az erőteljesen fejlődő kategóriába kerültünk. Most azon dolgozunk, hogy a fejlődés ütemét tovább dinamizáljuk, az aluliskolázott munkanélküliség és tartósan munka nélkül lévők arányának további csökkentésével. A nyilvántartott álláskeresők száma a megyében közel 10%-al csökkent az előző évhez képest, tehát egyre több embernek van munkája. Úgy gondolom ez a tendencia jó, és bízom benne, hogy a további munka, további munkahelyeket fog eredményezni.
*2013.05.17.*
Ma a térség turisztikai rendezvényeivel kapcsolatban egyeztettem. Vitán felül áll, hogy az idegenforgalom versenyképességének növelése a térség szempontjából nagy fontossággal bír. Ki kell használni, hogy a térségben vannak világszinten is elsőrangú turisztikai termékek, látványosságok és olyan rendezvények, amelyek képesek idevonzani egyre nagyobb számú látogatót. Meglátásom szerint, az idegenforgalom erősítéshez tudatos stratégiára van szükség, amely magában foglalja az infrastruktúra és szolgáltatási háttér fejlesztését. Ez azt jelenti, hogy össze kell kötni a jellegzetes helyi terméket és a rendezvényeket, valamint létre kell hozni és működtetni kell a szálláshelyeket. Jó példa erre az orosházi virsli, vagy a medgyesi dinnye, amelyekhez kiváló látogatottságú rendezvény is társul. Tapasztalatból mondom, a nyári rendezvények szervezése idő- és erőforrás igényes, de egyértelműen megéri, hiszen az idelátogatók komoly összegeket hagynak a helyiek pénztálcájában.
*2013.05.18.*
Nem volt titok eddig sem, hogy szeretek Tótkomlósra járni. Tótkomlós gyönyörű dél-alföldi kisváros, sok látnivalóval, és elbűvölő emberekkel. Továbbá, ebben a városban érezhetően rendben mennek a dolgok, évről évre látványos fejlesztések történnek. Gondoljunk csak az Új Széchenyi Terv keretében megújult központi orvosi rendelőre, amelynek köszönhetően immár lényegesen jobb egészségügyi ellátás áll rendelkezésre a lakosok számára. A közoktatásban is voltak fejlesztések, az utóbbi években az óvoda már sikeresen felújításra került, de ugyanakkor a Jankó János Általános Iskola és Gimnázium épületének még vannak felújításra szoruló részei. Az igazgatónővel megegyeztünk, hogy a jövőben rendszeresen egyeztetni fogunk, hogy minél több pályázati forrásból részesülhessen az iskola.
*2013.05.19.*
Délután az Orosháza-bogárzói lóversenypályára látogattunk ki. Itt rendszeresen magas színvonalú rendezvényeket szerveznek, nem csak a lovassport szerelmesei, hanem bárki számára, aki kikapcsolódásra vágyik. Ezen a helyen igazán feltöltődhet az ember. Én komoly turisztikai lehetőséget látok ezekben a sporteseményekben, ezért érdemes fejleszteni a nem csak a pályát, hanem az egyéb, kiegészítő szolgáltatásokat is. Ezért is támogatom a szervezők ötletét, akik nemcsak ügetőben, hanem agárversenyben is gondolkodnak a jövőben. A pálya egyértelműen kiemelt idegenforgalmi célpont lehet a térségben, amelyet nem kiaknázni hatalmas hiba lenne.